Jasná výhra s Lions.

Souboj o návrat na první příčku nadstavbové skupiny A2 jsme zvládli. Po úvodním přetahování jsme se začali výrazněji prosazovat a přitlačili hosty ke zdi. Stav po první čtvrtině byl 24:15. V druhé desetiminutovce jsme díky nátlakové obraně a rychlému přechodu do protiútoku odskočili soupeři na dvouciferný rozdíl a o poločase se šlo do šaten za stavu 50:33.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, naše dobrá obrana a rychlý přechod do protiútoku zapříčinili pravidelný nárůst bodového rozdílu v náš prospěch. Tonda Pištěcký udržoval širokou rotaci hráčů, a díky tomu také vysoké tempo hry. Na hřiště se tak podívali i hráči z lavičky, kteří normálně nedostávají tolik prostoru, ale největší radost z prvních minut v dresu SLUNETY měl určitě Jakub Kaša, který zaknihoval i první body v našem dresu.

Postupem času už nebyla otázka, jestli vyhrajeme, ale diváci v hale se spíše tázali, zda stihneme dát oblíbenou stovku. A naši hráči to stihli,  z trojky se trefil Michal Šotnar a přehoupl skóre přes sto bodů. První polovinu nadstavby tak zakončujeme domácí výhrou a již ve středu začíná druhá půlka a my v ní budeme hostit Kolín, který je v tabulce nyní na 8. místě.

Antonín Pištěcký:
„Od začátku zápasu jsme plnili to, co jsme si předsevzali, byli jsme agresivní na cloně s míčem a získávali řadu míčů. Bohužel jsme spoustu z nich ve snaze o rychlý protiútok poztráceli, nicméně jsem rád, za energii, kterou jsme do zápasu vložili. Malou kaňkou na našem výkonu je 30 obdržených bodů ve čtvrté desetiminutovce, jsem rád, že jsem si mohl dovolit rozdělit minuty mezi všechny hráče.“

Rudolf Jugo:
„Gratuluji soupeři k vítězství, náš hlavní cíl je konsolidovat a připravit tým na nejdůležitější utkání této sezóny a to je baráž.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Fio banka J. Hradec 104:75 (24:17 50:33 76:45)

Body domácí: Pecka 18, Kaša 16, Treadwell 14, Svejcar 12, Robinson 10, Singletary 9, Votroubek a Šotnar po 7, Šteffel 6, Šmíd 3, Dolanský 2
Body hosté: Upchurch 28, Zuzák 14, Stegbauer 11, Rhymes a Bašta po 9, Dlugoš a Petrič po 2
Trojky: 30/13 – 27/11
Trestné hody: 13/11 – 15/10
Doskoky: 35 - 25
Osobní chyby: 16 - 16